افسران جنگ فرهنگی

افسران جنگ نرم و محبین اهل بیت علیهم السلام و ولایت

A Allah seul appartient tout ce qui est dans les cieux et sur la terre. Et Allah suffit pour s'occuper de tout :FRENCH 天にあり,地にある凡てのものは,アッラーの有である。アッラーは凡ての事をぬかりなく管理される方であられる :JAPANESE And to Allah belongs whatever is in the heavens and whatever is on the earth. And sufficient is Allah as Disposer of affairs :ENGLISH Gud tillhör allt det som himlarna rymmer och det som jorden bär; [ni] behöver ingen beskyddare utöver Gud :SWEDISH و آنچه در آسمانها و آنچه در زمین است همه ملک اوست، و تنها خدا به نگهبانی (خلق) کافی است :PERSIAN   وَلِلّهِ مَا فِي السَّمَاوَاتِ وَمَا فِي الأَرْضِ وَكَفَى بِاللّهِ وَكِيلاً :ARABIC (سورة النساء ـ آیه 132)﷽
افسران جنگ فرهنگی

«امروز جمهوری اسلامی و نظام اسلامی با یک جنگ عظیمی
مواجه است، لیکن جنگ نرم... خوب، حالا در جنگ نرم،
چه کسانی باید میدان بیایند؟ قدر مسلّم نخبگان فکری‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌اند.
یعنی شما افسران جوانِ جبهه‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی مقابله‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌‌ی با جنگ نرمید.»

بیانات رهبر معظم انقلاب 1388/6/4
در دیدار دانشجویان و نخبگان علمی

آخرین نظرات کاربران

راه تهذیب نفس

يكشنبه, ۲۷ فروردين ۱۳۹۶، ۰۲:۴۲ ق.ظ


    بدون تردید انجام دادن هر کاری و تحقّق هر هدفی راه خاصّی دارد که بدون توجّه به آن نمی توان به موفّقیت لازم دست یافت. لذا موفق ترین افراد کسانی هستند که قبل از اقدام به هر کاری مقدّمات تحقّق آن را بررسی می کنند و پس از شناسایی کامل تمام راه هایی که نیل به هدف مورد نظر را میسّر می سازد، بهترین راه و مناسب ترین شیوه را بر می گزینند. تهذیب نفس نیز راه و روش مخصوصی دارد که بدون توجّه به آن نمی توان به این هدف بزرگ نائل آمد. در مجموعه روایات علی علیه السلام در زمینه چگونگی تهذیب نفس به توصیه های زیادی برمی خوریم؛ از جمله آن حضرت به تمام علاقه مندان به تهذیب نفس چنین سفارش می کنند: «نفس های خودتان را از آلودگی لذت ها و عوارض و تبعات خواست های نفسانی پاکیزه سازید».


زمینه بهره مندی از نیروی اندیشه
    بهره مندی از هر یک از استعدادهایی که خداوند در وجود آدمی قرار داده است در اوضاع و احوال خاصّی امکان پذیر است. اگر زمینه های داخلی و خارجی برای به فعلیّت رسیدن این توانمندی ها فراهم نشود، انسان از این موهبت های الهی آن چنان که باید نمی تواند استفاده کند؛ به عنوان مثال برای بهره برداری کامل از نیروی اندیشه که مهم ترین سرمایه انسان در زندگی محسوب می شود، شروط و مقدّمات فراوانی لازم است که مهم ترین شرط آن حفظ سلامت و تهذیب نفس از آلودگی هاست. علی علیه السلام در این باره میفرمایند: «هرکه نفس خود را تهذیب نکند، از عقل و نیروی تفکر بهره مند نمی شود.»

موافقین ۱ مخالفین ۰ ۹۶/۰۱/۲۷
افسر جوان

نظرات  (۰)

هیچ نظری هنوز ثبت نشده است

ارسال نظر

کاربران بیان میتوانند بدون نیاز به تأیید، نظرات خود را ارسال کنند.
اگر قبلا در بیان ثبت نام کرده اید لطفا ابتدا وارد شوید، در غیر این صورت می توانید ثبت نام کنید.

هدایت به بالای صفحه

 فهرست 

پشتیبانی